dnes je 6.12.2022

Input:

Čerpání fondu odměn

16.4.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme PO zřízená ÚSC. Máme stanovený roční mzdový limit. Zřizovatel po nás chce, abychom si část platů nebo dohod o provedení práce hradili z fondu odměn. Je to možné?

Odpověď:

Dle § 32 Zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů: „Z fondu odměn se hradí odměny zaměstnancům. Přednostně se z fondu odměn hradí případné překročení stanoveného objemu prostředků na platy.“ Z daného usuzujeme, že účel, k němuž chcete fond odměn použít

Nahrávám...
Nahrávám...