dnes je 18.4.2024

Input:

Dar z FKSP zaměstnankyni na nemocenské

16.11.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Máme zaměstnankyni, které je letos přiznán důchod, chtěli bychom jí vyplatit odměnu z FKSP ve výši 4 000 Kč (může si vybrat mezi peněžitým a věcným darem). Zaměstnankyně už je, ale delší dobu na nemocenské, a nyní si vybrala věcný dar, s čímž moc nesouhlasíme a jsme více pro peněžitý dar, jelikož jí není z čeho vzít odvody. Může v tomto případě rozhodnout zaměstnavatel?

Odpověď:

Dle § 14 odst. 1 písm. d) vyhlášky č. 114/2002 Sb., o fondu

Nahrávám...
Nahrávám...