dnes je 6.12.2022

Input:

Finanční dar z FKSP

27.4.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jak správně zaúčtovat finanční dar z FKSP ve výši 5 000 Kč? Jde o dar při odchodu do důchodu.

Odpověď:

Pokud pracovník opravdu plní podmínku, která je uvedena v § 14 odst.1 písm.d) vyhlášky č.114/2002 Sb., o FKSP, a jde o první odchod do důchodu, potom je účtování daru velice jednoduchou záležitostí, která je popsána v odst. 5.4. Českého účetního standardu č. 704 (MD 412 - Fond kulturních a sociálních potřeb DAL 243 - Běžný účet FKSP).

Nahrávám...
Nahrávám...