dnes je 9.12.2022

Input:

Je náhrada mzdy za dobu dočasné pracovní neschopnosti součástí platů?

17.8.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Zahrnuje se do základu pro výpočet přídělu do FKSP náhrada mzdy poskytnutá podle § 192 ZP zaměstnanci za prvních 14 dnů dočasné pracovní neschopnosti účtovaná na účet 528? § 2 vyhlášky č. 114/2002 Sb. o FKSP říká, že se základní příděl vypočítává i z náhrad mezd či platů.

Odpověď:

I když se náhrada mzdy za dobu dočasné pracovní neschopnosti označuje „náhrada mzdy“, pak je určeno, že to není součást platů na účtu 521,

Nahrávám...
Nahrávám...