dnes je 2.7.2022

Input:

Má se z odstupného odvádět FKSP?

20.9.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Má příspěvková organizace z odstupného, které je vyplacené zaměstnanci, odvádět 1 % do FKSP?

Odpověď:

Odstupné je příjem zaměstnance, který je upraven v § 67 a § 68 zákoníku práce. Tento příjem není součástí vyměřovacích základů zdravotního pojištění a sociálního pojištění. Vstupuje do základu daně z příjmů ze závislé činnosti. V praxi je to ostatní „platba za provedenou práci“ a není součástí mzdových prostředků – platů, i když jeho výše je nejméně ve

Nahrávám...
Nahrávám...