dnes je 1.7.2022

Input:

Obrat pro účely povinné registrace k DPH

8.9.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme PO zřízená ÚSC. Počítá se "tržba" příspěvek z FKSP na obědy zaměstnanců (zápis 412/602) do obratu pro určení DPH? Které další obraty obdobného typu (v rámci hlavní činnosti PO) se do tohoto obratu typicky počítají/nepočítají?

Odpověď:

Obrat je vymezen v § 4a zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o DPH“), přičemž pro účely uvedeného zákona se jím rozumí souhrn úplat bez daně, včetně

Nahrávám...
Nahrávám...