Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Příspěvek na dioptrické brýle?

21.10.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme PO ZŠ a MŠ, zřízená ÚSC. Lze zaplatit zaměstnanci z FKSP dioptrické brýle na předpis od lékaře? Případně - je nějaký jiný možný způsob úhrady?

Odpověď:

Vyhláška č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb bohužel tuto možnost poskytnutí příspěvku z FKSP neupravuje. § 4 a § 5 sice upravují nákup majetku a také nákup vybavení ke zlepšení pracovních podmínek, nákup pracovních oděvů a obuvi a jiného vybavení, avšak v těchto případech je