dnes je 6.12.2022

Input:

Refundace hrazené za zaměstnance jako příděl do FKSP?

25.8.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Tvoří se v příspěvkové organizaci zřizované krajem (školské zařízení) příděl do FKSP i z refundací hrazených za zaměstnance? Má být do platby refundovaných mezd zahrnut příděl do FKSP?

Odpověď:

Dle § 2 odst. 1 vyhlášky č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb (dále jen FKSP) je zdrojem tohoto fondu základní příděl, který činí 2 % z ročního objemu nákladů zúčtovaných na platy a náhrady platů, popřípadě na mzdy a náhrady

Nahrávám...
Nahrávám...