dnes je 12.4.2024

Input:

Skla do dioptrických brýlí z FKSP

14.7.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Zaměstnanec si loni pořídil brýle z FKSP, nyní se mu zhoršil zrak, protože se mu obroučky líbí a jsou mu pohodlné, tak by chtěl pouze vyměnit skla, může být také hrazeno z FKSP?

Odpověď:

Vyhláška č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb v § 4 mimo jiné praví pouze: „Z fondu lze přispívat zaměstnancům na: b) dioptrické brýle, kontaktní čočky nebo speciální optické pomůcky“. Jiné podrobnější výklady k tomuto paragrafu nejsou

Nahrávám...
Nahrávám...