dnes je 14.4.2021

Input:

Tvorba FKSP - odměny z dohod

13.8.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme PO. Ze zákona tvoříme FKSP ve výši 2 % z ročního objemu nákladů zúčtovaných na platy a na jeho náhrady. Příděl vypočítáváme pouze ze mzdových nákladů zaměstnanců, tzn. zaměstnaných na základě pracovní smlouvy. Plat pracovníků na DPP a DPČ do tohoto nezahrnujeme. Je výpočet správný, nebo se příděl počítá i z nákladů "dohodářů"?

Odpověď:

Při tvorbě fondu kulturních a sociálních potřeb postupujete správně. Tzv. odměny z dohod (§ 74 a násl. ZP) skutečně

Nahrávám...
Nahrávám...