dnes je 6.12.2022

Input:

Výše tvorby FKSP

2.5.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Prosíme o informaci k FKSP. Jelikož mi mzdová účetní podklad o výši přídělu z mezd nedává, musím si ho počítat sama. Mám dotaz, zda se počítá ze všech mezd a je jedno, zda je mzda ze státního rozpočtu nebo z obce? Příspěvek na dary 15 %, pokud se nevyčerpá, tak se přesune do dalšího roku?

Odpověď:

Výši tvorby FKSP upravuje § 2 vyhlášky č. 114/2002 Sb. Základní příděl činí 2 % z ročního objemu nákladů zúčtovaných na platy a náhrady platů, popřípadě na mzdy a náhrady mzdy

Nahrávám...
Nahrávám...