dnes je 2.7.2022

Input:

Využití fondu odměn

27.5.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Hradili jsme část platů z fondu odměn. Je možné hradit i odvody na zdravotní a sociální pojištění a FKSP z fondu odměn?

Odpověď:

Dle § 32 zákona 250/2000 Sb. lze fond odměn použít pouze na úhradu odměn zaměstnancům, případně se z fondu hradí případné překročení stanoveného objemu prostředků na platy. Podle Ministerstva financí ČR na úhradu zákonného pojistného nelze použít fond odměn. Zákonné pojistné hradí zaměstnavatel z provozních prostředků.

Pouze v případě,

Nahrávám...
Nahrávám...