dnes je 1.7.2022

Input:

Zaúčtování finančního příspěvku z FKSP

27.7.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme příspěvková organizace zřízená obci. Zaměstnanci poskytneme z FKSP (při prvním odchodu do důchodu) finanční příspěvek ve výši 2 000 Kč. Jak tento příspěvek zaúčtovat?

Odpověď:

Příspěvek při prvním odchodu do důchodu je v souladu s ustanovením § 14 odst. 1 písm. d) vyhlášky č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb, považován za dar a je tedy možné jej vyplácet v peněžité podobě. Účtování o tomto daru je přesně popsáno v Českém

Nahrávám...
Nahrávám...