dnes je 12.4.2024

Input:

Změny v tvorbě a použití peněžních fondů vybraných účetních jednotek

19.3.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 02:00:49

K jakým změnám došlo ve FKSP? Seznamte se s novinkami ve fondech vybraných účetních jednotek včetně postupů účtování podle ČÚS 704 od 1. 1. 2024.

Kapitoly videa

Obsah webináře:

K 1. lednu 2024 je nově upravena tvorba a používání FKSP u příspěvkových organizací. V rámci tzv. „konsolidačního balíčku“ došlo ke zrušení vyhlášky č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb, ve znění pozdějších předpisů a v té souvislosti i k novele zákona č. 218/2000 Sb. („velká rozpočtová pravidla“) a zákona č. 250/2000 Sb. („rozpočtová pravidla pro územní samosprávné celky a jimi zřizované příspěvkové organizace). 

Na webináři se budeme zabývat touto právní úpravou:

Zákony:

  • č. 218/2000 Sb. - změny v tvorbě a použití peněžních fondů
  • č. 250/2000 Sb. - změny v tvorbě a použití peněžních fondů
  • č. 563/1991 Sb. - peněžní fondy v účetnictví vybraných účetních jednotek

Vyhláška č. 410/2009 Sb. - obsahové vymezení položek peněžních fondů

Český účetní standard č. 704 Fondy účetní jednotky - postupy účtování

Komu je on-line seminář určen:

Finančním účetním, majetkovým a kontrolním pracovníkům územních samosprávných celků, příspěvkových organizací a organizačních složek státu

On-line semináře - vzdělávejte se kdekoliv

On-line seminář neboli webinář je způsob vzdělávání přes internet vedený lektorem v reálném čase. Zúčastnit se ho můžete kdekoliv. Stačí Vám k tomu jen počítač s internetem a sluchátka. Během školení můžete lektorovi položit dotaz prostřednictvím chatu. On-line semináře probíhají v aplikaci Adobe Connect, Cisco Webex nebo MS Teams. Odkaz pro přihlášení do virtuální místnosti Vám pošleme den před konáním semináře na e-mailovou adresu uvedenou v objednávce.

 

Lektor

Jaroslava Svobodová

Stále se aktivně věnuje lektorské a publikační činnosti pro oblast účetnictví příspěvkových organizací, přispívá na portály Účetnictví NO profi, Vnitřní organizační předpisy pro nevýdělečné organizace, nebo do online publikace Lexikon pro vedení účetnictví příspěvkových organizací.

Nahrávám...
Nahrávám...