dnes je 25.2.2024

Input:

Dar z FKSP při přiznání důchodu

31.8.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Ve směrnici k FKSP máme uvedeno, že důchodce má nárok na dar jen, když skutečně odchází do důchodu, není to chyba? Pokud zůstává v práci, tak dar nedostane?

Odpověď:

V § 14 odst. 1 písm. d) vyhlášky č. 114/2002 Sb. je uvedeno, že lze poskytovat zaměstnancům při prvním přiznání starobního nebo invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně. Není to ale podmíněno tím, že zaměstnanci skončí pracovní poměr. Jakmile je první přiznání důchodu zaměstnanci

Nahrávám...
Nahrávám...