Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Příspěvek na penzijní připojištění

20.2.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Je možné stále z fondu FKSP přispívat na penzijní připojištění?

Odpověď:

Z fondu kulturních a sociálních potřeb lze dle vyhlášky č. 114/2002 Sb. hradit mimo jiné i příspěvek na penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření. Ustanovení § 12 přímo říká: "Organizační složky státu a státní příspěvkové organizace mohou z fondu hradit za své zaměstnance část příspěvku na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření, nejvýše však 90 % částky,