dnes je 28.7.2021

Input:

Příspěvek z FKSP na brýle

13.5.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme příspěvková organizace. Našim zaměstnancům poskytujeme určitou částku z FKSP. Někteří si chtějí pořídit dioptrické brýle. Musí se na faktuře prokázat, že byly brýle pořizovány na základě lékařského předpisu, aby byly osvobozeny od daně?

Odpověď:

Nejdříve stručně k FKSP. V § 4 odst. 2 vyhláška č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb, ve znění pozdějších předpisů, vymezuje, že z fondu lze přispívat zaměstnancům, mimo jiné, na dioptrické

Nahrávám...
Nahrávám...