dnes je 29.2.2024

Input:

Sociální výpomoc z FKSP

2.5.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Chceme poskytnout do výplaty sociální výpomoc z FKSP 20 000 Kč zaměstnanci, kterému náhle zemřelo malé dítě.  Musí být tento příspěvek u zaměstnance zdaněn a musí odvést sociální a zdravotního pojištění? Jsme organizační složka státu.

Odpověď:

Jak vyplývá z § 11 odst. 1 vyhlášky č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb, ve znění pozdějších předpisů, z fondu lze poskytnout jednorázovou sociální výpomoc zaměstnancům, popř. jejich nejbližším

Nahrávám...
Nahrávám...